قلب مداخله ای و جراحی قلب کم تهاجمی

موضوعی که ممکن است متخصص قلب برای تمرکز روی آن انتخاب کند ، چیزی به نام قلب مداخله ای است. این راهی برای به حداقل رساندن خطر جراحی قلب با به حداقل رساندن تهاجمی بودن خود جراحی است. این کار اغلب با استفاده از کاتترها انجام می شود و می تواند طیف وسیعی از مشکلات قلبی را پس از قطع اثر دارو و قبل از نیاز به جراحی بزرگ برطرف کند. یک متخصص قلب مداخله اغلب حد وسط بین متخصص قلب و جراح قلب محسوب می شود.

اولین گام برای درمان بیماری های قلبی

هر فردی که دچار نوعی مشکل قلبی می شود ، سرانجام از دارویی برای کمک به مشکل قلبی خود متخصص قلب در مشهد  استفاده می کند. پزشک معمولاً برخی تغییرات در شیوه زندگی را همراه با داروها توصیه می کند. این داروها شامل رقیق کننده خون ، مسدود کننده های بتا ، داروهای کاهش فشار خون و داروهایی برای کاهش کلسترول خواهد بود. برای بسیاری ، این داروها می توانند سالها به طور م usedثر استفاده شوند ، مادامی که بیمار شیوه زندگی سالمی داشته باشد. در برخی موارد ، این داروها ممکن است م beingثر واقع نشوند. معمولاً وقتی این اتفاق می افتد ، متخصص قلب به دنبال روش های حداقل تهاجمی است تا مشکل را برطرف کند.

جراحی های قلب مداخله ای

چندین جراحی مختلف وجود دارد که شخصی که متخصص قلب و عروق مداخله است ممکن است از آنها استفاده کند. این موارد اغلب شامل استفاده از یک کاتتر است که در بدن و قلب به منظور بهبود وضعیت پیچیده شده است. برخی از انواع جراحی های مداخله ای عبارتند از: آنژیوپلاستی ، والولوپلاستی ، اصلاح نقص مادرزادی قلب و ترومبکتومی عروق کرونر.

آنژیوپلاستی – آنژیوپلاستی یکی از رایج ترین روش هایی است که متخصص قلب مداخله انجام می دهد. در آنژیوپلاستی ، متخصص قلب با قرار دادن یک کاتتر در ورید فرد ، بیماری عروق کرونر را درمان می کند. در انتهای این کاتتر یک بادکنک قرار خواهد گرفت. متخصص قلب تا زمانی که به انسداد ورید نرسد ، داخل کاتتر قرار می گیرد. سپس ، آنها بادکنک را گسترش داده و انسداد را برطرف می کنند.

والولوپلاستی – والولوپلاستی بسیار شبیه به آنژیوپلاستی است. با این حال ، به جای استفاده از بادکنک برای بزرگ شدن عروق ، از بالن برای پهن شدن دریچه استفاده می شود. والولوپلاستی آئورت و میترال شایع ترین انواع انجام شده هستند.